Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vikariátní setkání mládeže

17. 3. 2007

  Očekávání bylo veliké. Přípravný tým dlouhé týdny chystal první oficiální setkání mladých křesťanů v okolí Karlovarska. Zajistit a vybavit prostory, nacvičit hudbu, vytisknout plakátky a následně je rozvést po farnostech, komunikovat s knězi vikariátu, pozvat hosty, rozplánovat program dne a samozřejmě nezapomenout na jídlo… Zapojili se hodně „animátorů“ z Karlových Varů a Ostrova, kde samotné setkání probíhalo.

  Ve vzduchu visela otázka, na kterou nikdo neznal odpověď. Kolik mladých přijede?

  V zatažené sobotní ráno se mělo vše rozluštit. Někdo očekával zástupy, jiný desítky, zaznělo, že tak 25 by bylo super.

  Ani tak a ani onak. Na ostrovskou faru přijeli lidé si z většiny známí. Kamarádi ze společenství Karlovy Vary a Ostrov. Setkali se přátelé, kteří se vídají často. To ale nic nezabrzdilo. Naopak, všichni přítomní s vervou skočili do připraveného programu.

  Ranní chvály byly živé a svobodné. Duch sv. naplnil místo setkání hojným požehnáním. Uši všech se zájmem naslouchali povídání P. Josefa Žák. O víře, o odvaze o zvěstování a dalším se mluvilo v reflektujících skupinkách. Před obědem probíhalo skotačení na zahradě, a že vyhládlo pořádně. Ke stolu zasedla skupinka mladých jako velká rodina. Siestu vedl P. Kryštof z DCMka. Dvou hodinový multimediální program utekl jako voda.

  Hurá do kostela. Adorace se zpěvy z Taizé. Čas ztišení, usebrání, hledění na Ježíše ozářeného malými svíčkami. Mše svatá celebrovaná otcem biskupem Františkem, živé chvály, společenství mladých lidí okolo Kristova stolu.

  Ano to je to pravé slovo. SPOLEČENSTVÍ – KOINONIA. Jediné toto slovo by stačilo k popsání toho setkání. Nepodařilo se vše připravit dokonale, nepřijeli nový lidé, kterých je ve vikariátu mnoho. Setkalo se pár přátel, ale za to jak. Mladí lidé, kteří jsou aktivní v životě církve se jako církev společně setkali. Tady na západě Čech možná není moc křesťanů. Stoprocentně tu ale je dost mladých lidí, kteří žijí pro Krista, kteří jdou proti proudu a ukazují alternativu, Mládež pro Krista…

                                                                                                             MK

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář